Afsluiting van een geweldige jeugdzeiltraining 2010
Jeugdzeilen 2010
Zaterdag 22 mei was het dan zover de zeillessen zouden weer beginnen. In de aanloop was de animo niet groot gezien de geringe inschrijvingen. Maar hoe dichterbij de datum van de eerste les kwam, kwamen dan toch de inschrijvingen binnen. In totaal deden er 19 kinderen mee.
Echter de lessen zouden geen doorgang kunnen hebben als er te weinig hulpvaardige handen van ouders/leden aanwezig waren. Gelukkig waren toch genoeg helpende handen beschikbaar om de lessen door te laten gaan. De hulp van ouders/leden is niet alleen bedoeld om de kinderen de beginselen van het zeilen bij te brengen maar vooral ook om de veiligheid te waarborgen.
Nadat alle kinderen zich hadden verzameld en de groepen werden ingedeeld was het zover. Het weer was ons gunstig gezind, de wind liet een beetje verstek gaan maar om er weer een beetje in te komen was dat niet verkeerd.
De daarop volgende lessen waren de weergoden ons goed gezind en werd er veel herhaald en veel bijgeleerd, zelfs om met een gereefd zeiltje te zeilen. Dit was voor iedereen nieuw maar wel een goede uitkomst om toch bij wat meer wind de kinderen hier ook aan te laten wennen. Natuurlijk werd er ook veel gelachen en gezwommen.
Is het varen met de Optimist vooral een eerste kennismaking met het zeilen, voor de Splash zeilsters en zeilers is de training vooral bedoeld om ze de gelegenheid te geven hun zeilervaring te verruimen en daarnaast om hen te motiveren met een groep te zeilen. Hans Osterholt, die de organisatie van de Splash leidde, stelt dat als de vereniging zich hier niet voor inzet, er minder en minder wordt gezeild. En zeker het zeilen met een groep geeft veel meer plezier en gelegenheid om van elkaar te leren.
Hans heeft aangegeven dat hij de organisatie van de splashes volgend jaar niet meer zal doen en dat hij het stokje heeft doorgegeven zodat er volgend jaar weer met de splashes gezeild kan worden. We bedanken Hans voor de jaren dat hij het zeilen met de splashes heeft begeleid.
De laatste les stond in het teken van de jaarlijks terugkerende wedstrijd zodat de kinderen het geleerde in de praktijk konden brengen. De wind liet af en toe verstek gaan maar het zonnetje deed extra z’n best en werden er een paar rondjes buiten de geul gevaren en de finish was bij de meldsteiger. Ter afsluiting werden er bekers uitgereikt, in de C-groep was dat Koen Stein, B-groep Vera v/d Veer en in de A-groep Fleur Buis, zij had vorig jaar ook in haar groep gewonnen. Bij de splashes was het Peter Osterholt die als eerste over de finish kwam. De catering was ook dit jaar weer in handen van 2 moeders die de verzorging van de broodjes knakworst op zich hadden genomen.
We kunnen terugkijken op een geslaagd seizoen jeugdzeilen en met genoeg hulp van ouders kunnen we dit voort blijven zetten, want zeg nou zelf is het geen leuk gezicht als je de kinderen zelfstandig voorbij ziet zeilen.
Geef jezelf dus volgend jaar op zodat we de Grevelingen weer onveilig kunnen maken!! Dit geldt natuurlijk ook voor ouders en leden om te komen helpen.
Op Picasa staan foto's van deze dag:
- http://picasaweb.google.nl/liekejobo/ZeillesHerkingen2010?feat=directlink
- http://picasaweb.google.nl/lh/sredir?uname=112908673304353610219&target=ALBUM&id=5489038823526474513&authkey=Gv1sRgCIO-ntinkOrB5gE&invite=CNyZmlg&feat=email
De Jeugdzeilcommissie.
Vorige pagina: Inschrijven jeugdzeilen
Volgende pagina: Afsluiting 2009